Njihet si “mrekullia e natyrës”, në vetëm 7 ditë, kjo pije ul kolesterolin dhe rregullon presionin e gjakut

schedule14:15 - 23 Dhjetor, 2022

schedule 14:15 - 23 Dhjetor, 2022

Nëse keni probleme me tensionin e lartë dhe kolesterolin, sigurisht me gjithë terapinë që pini, provoni këtë ilaç nga mjekësia popullore, sigurisht para se të konsultoheni me mjekun tuaj.

Me siguri i keni tashmë përbërësit në kuzhinën tuaj dhe as shija e saj nuk është aq e keqe. Falë kësaj recete do të mbani nën kontroll presionin e gjakut dhe kolesterolin dhe gjithçka që duhet të bëni është ta konsumoni për shtatë ditë.

Është e nevojshme:

Një copë xhenxhefil të grirë, një thelpi hudhër të grirë, një lugë uthull molle, një lugë mjaltë, një lugë lëng limoni

Përgatitja

Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejini për 30 sekonda. Më pas kullojeni përzierjen dhe mbajeni në frigorifer për shtatë ditët që do ta pini. Ai rekomandon që të hani një lugë nga përzierja para mëngjesit në mëngjes dhe një lugë para darkës. Nuk rekomandohet konsumimi më shumë se tre herë në ditë./abcnews.al