Njeriu 100 milion paundësh, e ardhmja e Anglisë

schedule09:27 - 19 Tetor, 2021

schedule 09:27 - 19 Tetor, 2021

Jude Bellingham nuk ndalet së rrituri. Në verë, ai ishte pjesë e ekspeditës britanike që “përkëdhelte” Kampionatin Evropian.

Ai nuk luajti në finale dhe shumë janë zërat që flasin për talentin e humbur nga Gareth Southgate në turne. Jo vetëm ai, por edhe Foden ose Sancho, me role dytësore.

Në Dortmund ata ishin më të shpejtë se kushdo dhe e nënshkruan që në moshën 17 vjeç . Tani 18 vjeç, ai premton të jetë një nga emrat më të mëdhenj në treg. Me vlerë në treg prej 100 milion paundësh ai shihet se ardhmja e Anglisë.

Nëse ai vazhdon të performojë në të njëjtin nivel, unë nuk e shoh atje (në Dortmund) për shumë kohë. Nëse United po kërkon një zëvendësim për Pogban, Bellingham është njeriu i tyre. Ai tashmë është një lojtar prej 100 milionë funtash dhe është vetëm 18 vjeç… Kur ata presin më shumë, çmimi është më i lartë. Nëse prisni shumë, do të shkojë në 120-130 milion paund , “argumenton Julien Laurens. /abcnews.al