“Një komb, një flamur”, Dua Lipa uron për pavarsinë e Kosovës

schedule15:15 - 17 Shkurt, 2020

schedule 15:15 - 17 Shkurt, 2020

Dua Lipa ka uruar për Ditën e Pavarësisë së Kosovës.

Këngëtarja shumë e suksesshme në botë, me prejardhje nga Kosova, ka postuar dy fotografi ku janë të kombinuar flamuri kombëtar, kuq e zi dhe flamuri kosovar.

Dua e shoqëron postimin me fjalët: “12 Vjet Pavarësi” ndërsa shkruan edhe #njikombnjiflamur duke treguar se ajo Kosovën e Shqipërinë i sheh si një vend./abcnews.al