Nga plazhet në kisha, Krishtlindjet në botë nëpërmjet fotove

schedule15:11 - 25 Dhjetor, 2023

schedule 15:11 - 25 Dhjetor, 2023

Nga Australia në Amerikë, Krishtlindja është një nga datat më të rëndësishme të kalendarit, që është festuar nga qindra besimtarë nëpër botë. Besimtaret i janë drejtuar njëri-tjetrit me lutjen për më shumë paqe dhe dashuri.

Këtu janë disa nga imazhet e Krishtlindjeve nga e gjithë bota.

/abcnews.al