Nga Balliu, te Hasa, dhe Pollo, emrat që Basha la jashtë listës së 25 Prillit

schedule22:29 - 8 Mars, 2021

schedule 22:29 - 8 Mars, 2021

Të paktën 11 emra kandidatësh nga listat e Partisë Demokratike në zgjedhjet e vitit 2017 janë hequr nga lista këtë vit.

Mes emrave që nuk janë kandiduar nga kryedemokrati Lulzim Basha janë Klevis Balliu, Genc Pollo, Endri Hasa etj.

ABC ka zbardhur listën e atyre që mungojnë deri më tani kur na ndajnë më pak se dy orë nga përfundimi i afatit zyrtar për dorëzimin e emrave në KQZ.

Lista

Romeo Gurakuqi

Lorenc Luka

Halim Kosova

Xhemal Gjunkshi

Florion Mima

Endri Hasa

Genc Pollo

Hekuran Hoxhalli

Klevis Balliu

Andon Frrokaj

/mv.abcnews.al