Nga Anglia raportohet se Manchester Utd kërkon yllin e Lazios

schedule07:52 - 9 Gusht, 2022

schedule 07:52 - 9 Gusht, 2022

Duket se mesfusha e “Djajve të Kuq” nuk po bind dhe kështu klubi anglez ka filluar të studiojë dy pista tashmë.

Emri i parë i lakuar është ai i francezit Adrien Rabiot, mesfshori i Juventus. Sipas “Telegraf”, Manchester United së shpejti pritet të hidhet në sulm duke paraqitur një ofertë zyrtare drejt klubit kryeqytetas të Italisë.

Milinkovic-Savic është i piketuari dhe sipas medias angleze, “Djajtë” janë të gatshëm të ofrojnë 60 milionë euro për shërbimet e mesfushorit serb./ h.ll/abcnews.al