Newcastle gati të “zbrasë xhepat” për Thuram, klubi anglez sfidon edhe Interin

schedule15:43 - 25 Mars, 2023

schedule 15:43 - 25 Mars, 2023

Newcastle përballet me Interin për shërbimet e Marcus Thuram.

Sipas “90 min”, klubi anglez kanë nisur kontaktet me agjentët e sulmuesit francez, kontrata e të cilit është afër përfundimit me Borussia Monchengladbach.

25-vjeçari francez ka kohë që është në radarët e Interit dhe zikaltërit ende po mendojnë ta sjellin në Milano për të përforcuar repartin e sulmit.

Duket se ata do të kenë një pengesë të madhe pasi Newcastle është në gjendje të ofrojë shifër të lartë nëse klubi gjerman ia kërkon për vlerën e kartonit të Thuram.

Këtë sezon, Thuram ka luajtur 26 ndeshje, duke shënuar 15 gola dhe ka asistuar 4 herë./ h.ll/abcnews.al