Nëna e tij nuk ia del, ditë zie për Hygor të Vllaznisë

09:15 | 13/12/201909:150

Ditë e trishtueshme për mesfushorin e Vllazninë, brazilianin Hygor. I larguar drejt vendlindjes që në mesin e muajit nëntor, futbollistit të shkodranëve i është dashur të kalojë një dramë. Nëna e tij kishte probleme me zemrën dhe mbrëmjen e djeshme është ndarë nga jeta.

Hygor kishte shkuar në Brazil për t’i qëndruar pranë, me shpresën se ajo do t’ia dilte. Nuk ka ndodhur kështu, ndërkohë që mesfushori ka ndarë edhe një mesazh me gjithë miqtë e tij në rrjetet sociale, të cilët i falënderon për mesazhet dhe lutjet e bëra që nëna e tij të shpëtonte.

Hygor, me të afërmit e tij në spital

Fjalë zemre edhe për nënën e tij, e cila ka lënë këtë botë: “Pushofsh në paqe nënë! Do të dua gjithmonë. Ti ishe dhe do të jesh gjithmonë dashuria ime e madhe. Faleminderit për të gjitha mësimet dhe për formimin e një personi dinjitoz dhe me karakter. Faleminderit të gjithë miqve që më dërguan mesazh. Me vjen keq që nuk mund t’i përgjigjem të gjithëve tani. Faleminderit për lutjet tuaja”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono