“Narkotika” te “RAI 3”, Voda: Po hidhet baltë mbi vendin tonë

schedule13:30 - 9 Gusht, 2019

schedule 13:30 - 9 Gusht, 2019

Akuzat e prokurorëve italiane për kanabizimin e Shqipërisë, të bëra përmes një cikël reportazhesh i televizionit italian “Rai 3”, i titulluar “Narcotica”, iu është përgjigjur zv ministrja e Brendshme Rovena Voda. Nga Vlora ajo tha se po hidhet baltë mbi vendin tonë dhe se që prej 2017 është bërë progres në luftën kundër kanabisit.