Mposhti koronavirusin, mjeku dhuron plazmën për pacientët që luftojnë me vdekjen te Infektivi

schedule11:10 - 25 Gusht, 2020

schedule 11:10 - 25 Gusht, 2020

Mjeku i njohur, Roland Xhaxho, i cili fitoi betejën me koronavirusin ka dhuruar plazmën e gjakut, në ndihmë të pacientëve të infektuar dhe që ndodhen në gjendje të rëndë.

Terapi tashmë që ka do të fillojë të aplikohet edhe në Shqipëri.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ministrja Manastirliu përveçse ka njoftuar se mjeku Xhaxho ka dhuruar plazmën ka përcjellë edhe falënderimet e saj për të gjithë mjekët.

#Krenare për mjekët, që me shembullin e tyre, përçojnë vlerat e humanizmit dhe solidaritetit për atë që ka më shumë…

Posted by Ogerta Manastirliu on Tuesday, August 25, 2020

/abcnews.al