Moti – E shtunë, 9 qershor 2018

schedule14:51 - 9 Qershor, 2018

schedule 14:51 - 9 Qershor, 2018

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës jane dominuar me vranësira dhe shira në pjesën më të madhe të vendit POR me fokus në zonat Perëndimore. Ndërsa gradualisht pjesa e dytë e ditës, zhvendos shirat drejt zonave Lindore dhe ekstremit Verior të
Shqipërisë duke lënë pjesën më të madhe të vendit me kthjellime dhe vranëira të herë
pas hershme.
Temperaturat e ajrit kane mbetur thuajse konstante gjatë mëngjesit por rënie të ndjeshme ka sjell mesdita si pasojë e shirave në territor.
Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 2 ballë. /abcnews.al