Moti –  E martë, 16 janar 2018

schedule12:43 - 16 Janar, 2018

schedule 12:43 - 16 Janar, 2018

Sipas MeteoAlb: Vranësira të shpeshta dhe kthjellime të shkurtra dominojnë zonat jugore dhe pjesërisht qendrën ndërsa reshje të pakta do të ketë në Veri.

Pjesa e dytë e ditës sjell shtim të shirave në zonat Perëndimore ndërsa në mbrëmje dhe gjatë natës, reshjet shtohen në Veri dhe pjesërisht në zonat Qendrore.

Temperaturat e ajrit kanë qëndruar thuajse konstante gjatë mëngjesit POR një rritje të lehtë sjell mesdita në të gjithë territorin.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë në Verilindje, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 – 3 ballë./abcnews.al