Moti – E martë, 11 Qershor 2019

schedule08:17 - 11 Qershor, 2019

schedule 08:17 - 11 Qershor, 2019

Sipas MeteoAlb: Moti do të vijojë në ndikimin e kthjellimeve dhe temperaturave të larta gjatë paradites në të gjithë vendin. Por pas mesditës pritet shtim i vranësirave, KU më të dukshme vranësirat do të paraqiten në Ekstremin Verior dhe përgjatë kufirit Lindor duke rrezikuar rrebeshe afat- shkurtër shiu dhe breshëri në këto zona, ndërsa bregdeti dominohet nga kthjellimet.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por rënie me 2-3°C sjellë mesdita duke luhatur ekstremumet ditore nga 16°C mëngjesi deri në 34°C mesdita. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 25 km/h, nga drejtimi Jugorduke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë. /abcnews.al