Moti – E martë, 10 prill 2018

schedule14:46 - 10 Prill, 2018

schedule 14:46 - 10 Prill, 2018

Sipas MeteoAlb: Ka vijuar moti i kthjellët me vranësira kalimtare deri pas mesditës KUR vranësirat jan shtuar në pjesën më të madhe të vendit duke rrezikuar shira të izoluar në ekstremin Veriore të vendit. Pasditja dhe në vijim, paraqiten me kthjellime dhe varnëira kalimtare.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë në mëngjes por mesdita paraqitet me një rënie prej 2 – 3°C, më e ndjeshme në zonat Veriore.

Era ka fryrë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al