Moti – E hënë, 23 Shtator 2019

schedule08:18 - 23 Shtator, 2019

schedule 08:18 - 23 Shtator, 2019

Sipas MeteoAlb, moti i vranët mbizotëron gjatë orëve të para të ditës, por gradualisht vranësirat zhvillohen duke sjellë rrebeshe shiu si fillim në zonat veriperëndimore dhe qendrore ku herë pas here shirat do të jenë deri mesatar. Edhe gjatë natës, shirat do të mbeten prezent duke përfshirë të gjithë territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit janë ulur në mëngjes dhe mesditë e duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 28°C mesdita. Era do të fryjë e fortë me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 6 ballë./abcnews.al