Mkhitaryan bëhet gati për Interin, i thotë lamtumirë Romës: Objektivin e arritëm në Tiranë!

schedule10:09 - 2 Korrik, 2022

schedule 10:09 - 2 Korrik, 2022

Henrikh Mkhitaryan prej disa ditësh është lojtar i ri i Interit, por sot ai ka dashur të përshëndesë audiencën romake që e duartrokiti në tre vitet e fundit me një video dhe një mesazh në rrjetet sociale.

“Të dashur “Giallorossi”, Roma është një klub me të vërtetë unik.

Që nga dita kur arrita në finalen e Ligës së Konferencës dhe më tej, mbështetja juaj ka qenë e jashtëzakonshme dhe unë do të jem gjithmonë shumë krenar për të. Kur vesha për herë të parë këtë fanellë, kisha një qëllim, të fitoja me këtë klub dhe të bëj të lumtur tifozët e tij fantastikë, objektivi u arrit në Tiranë!

Ky triumf ishte përfundimi perfekt i tre viteve të mia në Romë. Tani është koha për të thënë lamtumirë. Dua të falënderoj të gjithë njerëzit që punojnë në klub për marrëdhënien e veçantë të ndërtuar së bashku.

Një falenderim i madh për stafin tonë teknik dhe në veçanti për Mourinho, për besimin dhe vëmendjen ndaj meje dhe për motivimet e jashtëzakonshme që më dha se si të luaja. Kam dhënë gjithçka për Romën brenda dhe jashtë fushës. Ishte një nder i madh të luaja këtu dhe nuk do t’i harroj kurrë momentet e mrekullueshme që patëm së bashku.

Ky klub dhe qyteti i përjetshëm do të mbeten përgjithmonë në zemrën time. Unë të dua! Faleminderit Romë”./ h.ll/abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Henrikh Mkhitaryan (@micki_taryan)