Milan në kërkim të një mbrojtësi pas dëmtimit të Kjaer

schedule08:44 - 3 Dhjetor, 2021

schedule 08:44 - 3 Dhjetor, 2021

Dëmtimi i Kjaer ka vënë në lëvizje ekipin italian për të transferuar në janar një qëndër mbrojtës të ri.

Kjaer do të mungojë për një kohë të gjatë dhe reparti mbrojtës i Milan-it është në alarm. Emrat e përmëndur për të zëvendësuar danezin janë Luiz Felipi i Lazios, Milenkoviç i Fiorentinës, Yerry Mina i Everton dhe Gleison  Bremer i Torinos.

Milan do të analizojë me kujdes situatën dhe të bëjë një goditje në merkaton e janarit./h.ll/abcnews.al