Merkato në Spanjë, Manchester United zgjedh sulmuesin e së ardhmes

23:30 | 24/03/202023:300

Manchester United nuk po ia del të rikthehet në nivele të larta që prej tërheqjes së Alex Ferguson. “Djajtë e Kuq” kanë shpenzuar shumë, por klubi ka gabuar në menaxhim të skuadrës.

Objektivi i madh i klubit anglez është një sulmues i madh. Emra të ndryshëm ndodhen në listën e Ole Gunnar Solskjaer, por Mundo Deportivo zbulon emrin për të cilin janë gati të nisin negociatat.

Ai është Antoine Griezmann, sulmuesi i Barcelonës. Francezi nuk ka zhvilluar një sezon pozitiv dhe ardhja e mundshme e Neymar do të ndikojë në largimin e tij. United po përgatit ofertën e duhur financiare për të bindur klubin spanjoll. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono