Mbyllen 45 minutat e para: Izraeli tepër i rrezikshëm, Shqipëria dy raste të humbura nga Broja

schedule21:32 - 24 Shtator, 2022

schedule 21:32 - 24 Shtator, 2022

Janë mbyllur 45 minutat e para të ndeshjes së Izraelit kundër Shqipërisë.

Rasti ynë më i mirë ishte në minutat e para të lojës ku Broja përfitoi me dinakërinë e tij prej sulmuesi dhe i rrëmbeu topin kundërshtarit brenda zonës, por goditje e tij përballë portës ishte shumë e dobët dhe pak kërcënuese për portierin iizraelit.

Më pas skuadra vendase, ka tentuar disa herë për të kërcënuar portën e Strakoshës, ku rastet dhe goditjet kanë qenë tepër të rrezikshme./ h.ll/albeu.com