Mbollën kanabis në mes të një pylli, pranga dy autorëve në Delvinë

schedule09:33 - 4 Qershor, 2021

schedule 09:33 - 4 Qershor, 2021

Vlorë- Dy persona kanë rënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike. Të arrestuari mësohet se janë A.K dhe I.XH të dy banues në Delvinë.

Këta shtetas, dyshohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kultivuar bimë narkotike cannabis sativa në një hapësirë të pyllëzuar në vendin e quajtur “Koçat”, në fshatin Leshnicë.

Njoftimi i policisë:
Evidentohet dhe goditet një rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike.
Vihen në pranga 2 shtetas.
Shërbimet e Policisë Sarandë dhe të Stacionit Livadhja, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, gjatë kontrollit masiv të territorit, kanë evidentuar dhe goditur një rast të tentativës për kultivim të kanabisit në fshatin Leshnicë, Finiq.
Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë shtetasit:
A. K., 53 vjeç dhe I. Xh,, banues të dy në Delvinë.
Këta shtetas, dyshohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kultivuar bimë narkotike cannabis sativa në një hapësirë të pyllëzuar në vendin e quajtur “Koçat”, në fshatin Leshnicë.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme. /abcnews.al/