Mbappe është zyrtarisht lojtari më i shtrenjtë në botë, Vinicius i treti

schedule18:20 - 28 Shtator, 2022

schedule 18:20 - 28 Shtator, 2022

Është publikuar lista e lojtarëve më të shtrenjtë sipas TransferMarkt.

Sulmuesi i PSG-së vlerësohet në 160 milionë euro, sulmuesi i Man City, Haaland është në vendin e dytë me 150 milionë.

Vinicius u vlerësua në 120 milionë, dhe çmimi i talentit të ri të “Barcelona” Pedri është pak më i ulët  90 milionë.

Messi, Neymar dhe Ronaldo nuk janë më në këtë listë. /G.D abcnews.al/