Masakra në familjen Jashari, Abcnews.al siguron pamjet e para pas ngjarjes

schedule18:19 - 6 Mars, 2021

schedule 18:19 - 6 Mars, 2021

Kanë kaluar 23 vite nga vrasja e komandantit legjendar të Kosovës, Adem Jashari. Në një video të siguruar nga abcneës.al duken momente të regjistruara direct pas luftës dhe masakrës së kryer në familjen Jashari nga ushtria serbe.

Video e përpunuar nga Esat Shala është bërë në vitin 1998 direkt pas masakrës së kryer tek familja Jashari në momentin që familjarët e tjerë po largoheshin nga banesa.

Ndërkohë nga video dëgjohen dy nga pjestarët e familjes të cilët shprehen të vendosur se do ja dalin.

“Nuk i lëmë troje tona”./abcnews.al