Marrëveshja e Demarkacionit/E përshëndesin Rama e Meta

schedule11:37 - 16 Shkurt, 2018

schedule 11:37 - 16 Shkurt, 2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta përshëndet deklaratën e presidentit të Republikës së Kosovës dhe atij të Malit të Zi për marrëveshjen e e demarkacionit.

Në reagimin e Kreut të Shtetit të shpërndarë në media, Malin e Zi e vlerëson si një partner të shkëlqyer të shqiptarëve. Miratimi i Demarkacionit do të sjellë pranverë europiane për Kosovën dhe qytetarët e saj-shprehet presidenti Meta.

Lajmin për rishikimin e marrëveshjes për demarkacionin midis Malit të Zi dhe Kosovës, kryeministri Edi Rama e ka mësuar gjatë rrugës për në Prishtinë ku po shkon të marrë pjesë në seancën solemne që do të zhvillohet në Kuvendin e Kosovës me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Këtë e bën të ditur nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale me urimin që të mbyllet sa më parë.

./abcnews.al