Makina përplaset me murin rrethues të një banese në Vlorë, shoferi dhe pasagjeri përfundojnë në spital

schedule21:15 - 28 Janar, 2022

schedule 21:15 - 28 Janar, 2022

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Risli të Vlorës. Një automjet tip Toyota është përplasur me murin rrethues të një banese.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit D. H. dhe pasagjeri, shtetasi M. H të cilët janë dërguar në spital ku ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

“Me datë 28.01.2022, në fshatin Risili, automjeti tip “Toyota”,   me drejtues shtetasin D. H., ka humbur kontrollin dhe është përplasur me murin rrethues të një banese, dhe si pasojë e përplasjes  është dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri, shtetasi M. H., të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, njofton policia. /abcnews.al