Makina merr përpara një këmbësor në autostradën Tiranë – Durrës, 56-vjeçari në gjendje të rëndë

schedule22:05 - 16 Gusht, 2023

schedule 22:05 - 16 Gusht, 2023

Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Tiranë – Durrës në vendin e quajtur “Mbikalimi i serave”.

Një automjet me drejtues një 19-vjeçar ka aksidentuar një këmbësor të moshës 56-vjeçar.

56-vjeçari është transportuar menjëherë në spital për ndihmë mjekësore, teksa ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Drejtuesi i automjetit, është shoqëruar në DVP Durrës për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë

Durrës/Informacion paraprak.

Rreth orës 21:15, në autostradën Tiranë-Durrës, në vendin e quajtur “Mbikalimi i serave”, një automjet me drejtues shtetasin, 19 vjeç, ka aksidentuar një këmbësor, shtetasin, 56 vjeç.

56 vjeçari është transportuar menjëherë në spital për ndihmë mjeksore.

Drejtuesi i automjetit, është shoqëruar në DVP Durrës për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./abcnews.al