Luhet Manchester City-Tottenham, Guardiola dhe Conte vendosin titullarët

schedule17:50 - 19 Shkurt, 2022

schedule 17:50 - 19 Shkurt, 2022

Manchester City i Pep Guardiolës do të përballet me Tottehnamin e Antonio Contes, në orën 18:30.

Një sfidë e cila premton të dhurojë emocione dhe të jetë e luftuar mes dy skuadrave, ku City kërkon vazhdimësinë e rezultateve pozitive, ndërsa në krahun tjetër “spursat” kërkojnë fitoren e kthesës në Premier League.

Man City i Pep Guardiolas nuk e njohin humbjen prej më shumë se 15 ndeshjesh, ndërsa Tottenham i Antonio Contes ka marr tri humbje në tri takimet e fundit.

Për këtë takim trajnerët kanë vendosur se cilët do të jenë lojtarët titullarë, të cilëve do t’iu besohet një vend në formacionin kryesorë të skuadrës.

Formacionet zyrtare:

/f.a/abcnews.al