Lista/ Shqipëria e Nevil Dedes në “zbor”, sytë nga kampionati shqiptar

schedule12:16 - 14 Korrik, 2020

schedule 12:16 - 14 Korrik, 2020

Shqipëria U19, nga sot e deri më 17 korrik, do të jetë e grumbulluar në Durrës, ndërkohë që do të zhvilloje dy miqësore, një brenda familjes me Shqipërinë U18, dhe një kundër Apolonisë U19. Trajneri Nevil Dede do të ketë mundësinë të shohë gjendjen e 24 futbollistëve të ftuar.

FSHF ka publikuar listën e lojtarëve dhe në të ka lojtarë kryesisht nga kampionati vendas. Sigurisht ka edhe përjashtime, pasi nga Maqedonia e Veriut janë marrë Neshat Murati (Shkëndija Tetovë) dhe Usni Ismaili (Pelisteri). Ermand Elezi është një tjetër element që bie në sy dhe vjen nga skuadra franceze e RS Magny. /abcnews.al

 

Lista