Lajçak pas takimeve dyditëshe në Bruksel: Pozicionet e palëve janë shumë larg

schedule16:36 - 8 Shtator, 2021

schedule 16:36 - 8 Shtator, 2021

dërguari special për Dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak,  është shprehur se megjithë takimet në dy ditët e fundit palët ende mbesin larg sa i përket pozicioneve.

Lajçak ndër të tjera ka theksuar se pozicionet për një sërë çështjesh urgjente mes dy vendeve mbeten akoma shumë larg.

Sapo përfunduam dy ditë pune të madhe dhe diskutimeve intensive me kryenegociatorët, atë të Kosovës dhe atë të Serbisë.Pozicionet për një sërë çështjesh urgjente mbeten shumë larg. Ka shumë punë para”, është shprehur ai./abcnews.al