Kupa e Shqipërisë: Vllaznia kualifikohet në çerekfinale

schedule16:40 - 3 Shkurt, 2023

schedule 16:40 - 3 Shkurt, 2023

Vllaznia arrin që të sigurojë një vend mes tetë skuadrave më të mira të Kupës së Shqipërisë, pasi barazon 1-1 ndaj Bylisit në ndeshjen e kthimit.

Shkodranët surprizohen nga Bylisi, që kalon në avantazh me Kaçorin dhe rihap kualifikimin, por Alivoda barazon shifrat për kuqeblutë në fund të takimit dhe i dhuron një vend në çerekfinale skuadrës së tij.

Vendimtare në këtë përballje të dyfishtë rezulton sfida e parë në “Adush Muça”, që u fitua nga skuadra e Josës me rezultatin 2-0. Falë këtij suksesi Vllaznia kualifikohet në çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, ku i pret Partizani.

ÇEREKFINALET

GRUPI A

Kastrioti-Tirana

Vllaznia-Partizani

Ndeshjet e para do të luhen më 1 mars ndërsa ato të kthimit më 15 mars.

Finale e parakohshme në Kupë, Vllaznia-Partizani në