Kupa e Shqipërisë: Tirana, Partizani dhe Laçi me një këmbë në fazën tjetër, ja të gjitha sfidat e sotme

schedule10:54 - 2 Shkurt, 2023

schedule 10:54 - 2 Shkurt, 2023

Sot do të luhen ndeshjet e kthimit për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë.

Tirana, Partizani dhe Laçi janë pothuajse të kualifikuara për fazën tjetër, pasi ndeshjen e parë, Tirana ka mposhtur Lushnjën me rezultatin 3-0, Partizani ka mposhtur Korabin me rezultatin 3-1 dhe Laçi ka fituar ndaj Tomorit me rezultatin 3-1.

Ndeshje e hapur mes Egnatias dhe Skënderbeut, pasi sfida e parë ka përfunduar me rezultatin 1-0 për rrogozhinasit. Gjithashtu edhe Kukësi-Apolonia është një sfidë e hapur, pasi në Fier ndeshja përfundoi në barazimin 0-0./ h.ll/abcnews.al

Ja të gjitha sfidat e ditës së sotme në Kupën e Shqipërisë: