Kumbaro: “Arturbina”, godinë e përkohshme e Teatrit Kombëtar

schedule12:59 - 7 Korrik, 2018

schedule 12:59 - 7 Korrik, 2018

Qendra multifunksionale “Arturbina” është inauguruar para pak ditësh. Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro,  dhe arkitekti Olsi Eftimiu shpjegojnë për ABC News detaje rreth skenave, ambienteve të ekspozimit dhe menaxhimit të skenës më të re të artit në Tiranë./abcnews.al