Kukësi eleminon Tiranën, kalon në gjysmëfinale të Kupës

schedule17:29 - 14 Shkurt, 2018

schedule 17:29 - 14 Shkurt, 2018

Kukësi fitoi duelin e fortë me Tiranën dhe u kualifikua për në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Skuadra kampione në fuqi ia doli me shifrat minimale 1-0 në stadiumin e vet, “Zeqir Ymeri”, ndërsa takimi i parë në kryeqytet kishte përfunduar në barazim 1-1.
Goli i vetëm i ndeshjes u shënua shumë shpejt, që në minutën e katërt, nga sulmuesi Guri, dhe rezultati nuk ndryshoi deri në fund. Të dyja skuadrat luajtën fort dhe patën raste për të shënuar, në një përballje që ishte e bukur, edhe pse u ndoq nga një numër jo shumë i madh spektatorësh, ndoshta për shkak të temperaturave të ulëta.
Tirana ishte fituese e Kupës në fuqi, ndërsa humbi mundësinë e vetme për t’u kualifikuar për në Europë, pasi luan në Kategorinë e Parë.
Në gjysmëfinale u kualifikua edhe Laçi që fitoi sërish ndaj Luftëtarit, këtë herë në Gjirokastër. Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Rezhinaldo, ndërsa Laçi kishte fituar 3-0 takimin e parë./abcnews.al