Krishtlindjet, Imzot Angelo Massfra mesazh urimi besimtarëve

schedule15:03 - 23 Dhjetor, 2017

schedule 15:03 - 23 Dhjetor, 2017

Presidenti i Konferencës Ipeshkvnore Shqiptare Imzot Angelo Massafra bëri mesazhin e tij tradicional për besimtarët katolikë. Ky mesazh për festën e lindjes së Krishtit, është i përbashkët me të Ipeshkvinjtë e Kishës katolike të Shqipërisë.

“Ne luftojmë të keni besim, sepse e mira kur rritet nuk bën zhurmë, sikurse e keqja, thoshte Nënë Tereza jonë. Bën më shumë zhurmë një pemë që rrëzohet se një mijë pemë që rriten. E mira rritet me angazhimin e të gjithëve, duke qenë më solidarë dhe më humanë  me nevojtarët. E ardhmja varet nga të gjithë ne. Urimi im jo vetëm për këto festa, por për gjithnjë është shpresa, të mos lejojmë që të na e vjedhin. Ta ndërtojmë me guxim sëbashku shpresën. Gëzuar 2018!”-përfundon mesazhi i Imzot Angelo Massfras./abcnews.al