Kreshnik Çollaku: Nuk ka asnjë deputet të djathtë kundër hapjes së dosjeve

schedule14:40 - 22 Shtator, 2022

schedule 14:40 - 22 Shtator, 2022

Deputeti i PD, Kreshnik Çollaku ka deklaruar në një lidhje direkte me ABC Live që ‘nuk ka asnjë deputet të djathtë kundër hapjes së dosjeve, dhe në rast se një gjë e tillë ndodh, do të thotë që do të ishte një akt kundër historisë.

Sipas tij kanë mbetur vetëm teknikalitetet dhe si qëndrim politik i PD, dhe bazuar në mendimin e tij asnjë individ apo grup individësh brenda PD do të ketë guximin apo kurajon që të dalë kundër këtij akti historik. Hapja e dosjeve për të është një fitore e vonuar e demokracisë.

/abcnews.al/