Kosovë, përkujtohet 19-vjetori i masakrës në Reçak

schedule19:58 - 15 Janar, 2018

schedule 19:58 - 15 Janar, 2018

Në Kosovë është përkujtuar 19-vjetori i masakrës në Reçak, ku u masakruan shumë qytetarë të pafajshëm nga ushtria serbe. Qytetarë të shumtë dhe drejtuesit e shtetit kryen homazhe në memorialin në Reçak./abcnews.al