“Korrieri i kafesë” ngatërron porosinë, arrestohet në Itali shqiptari me 4 kg kokainë

schedule16:49 - 22 Prill, 2020

schedule 16:49 - 22 Prill, 2020

Një shqiptar është arrestuar nga autoritetet italiane, pasi në sendiljen e automjetit me të cilin ai udhëtonte u gjetën 3.5 kg kokainë. Erando Mara, 42-vjeç ishte i punësuar si korrier kafeje dhe shfrytëzonte punën e tij për të shpërndarë lëndë narkotike.

Ai u ndaluan nga autoritet italiane gjatë një kontrolli rutinë, por duke parë se ai shfaq shenja nervoziteti ata e ndaluan.

Qeni i policisë vazhdonte të jepte sinjale që në makinë mund të kishte lëndë narkotike, dhe pas kontrollit u gjet lënda narkotike e fshehur prej tij. Autoritetet bënë një kontroll edhe në shtëpinë ku u gjetën 37 mijë euro./abcnews