Koronavirusi prek qeverinë serbe, infektohet zyrtari

22:59 | 24/03/202022:590

Koronavirusi ka prekur edhe qeverinë e Serbisë. Sipas mediave vendase, është infektuar me Covid-19 Sekretari i ministrisë së Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Branisllav Blazhiç.

Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë ministri i Planifikimit Hapësinor, Goran Trivan, i cili tha se Bllazhiç është dërguar në klinikën e sëmundjeve Infektive në Beograd.

“Është duke u mjekuar në klinikën Infektive, gjendja e tij shëndetësore është e stabilizuar”, ka shtuar Trivan.

Bllazhiç është nga Kikinda, që konsiderohet si qyteti i qendrës së epidemisë së koronavirusit.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono