“Koronavirusi” mbylli klinikat dentare, si trajtohen urgjencat dhe ku duhet të drejtohen qytetarët

15:46 | 25/03/202015:460

“Që nga momenti që është vendosur mbyllja e klinikave dentare që prej datën 12 mars ne po funksionojmë pranë KSU për të menaxhuar rastet e urgjencave. Pacientët që kanë dhimbje, dhimbje nervi, apsese, infeksione, thyerje dhëmbësh pra trajtojmë vetëm rastet e urgjencave. Jemi munduar ti menaxhojmë pranë klinikës tonë duke respektuar edhe fashat e orareve”, thotë kirurgu Besmir Skënderi.

Sipas kirurgut Besmir Skënderi, pranë Shërbimit të Kirurgjisë orale-maksilo-faciale në KSU, numri i vizitave gjatë këtyre ditëve ka qenë i konsiderueshëm

“Deri tani kemi trajtuar rreth 150 pacientë me një mesatare rreth 25 pacientë në ditë”.

Por çfarë hapash duhet të ndjekin personat që kanë shqetësime apo probleme me dhëmbët e kanë nevoje të marrin këto shërbime?

“Pranë klinikës tonë nuk ka asnjë lloj burokracie, nuk kemi kërkuar asnjë lloj dokumentacioni, çdo pacient që paraqitet ne e ulim në poltron dhe zgjidhim problemin e urgjencës së pacientit dhe japim zgjidhjen e duhur për më tej”./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono