Korçë, rrëzohet helikopteri që do të merrte nusen

schedule11:07 - 5 Gusht, 2018

schedule 11:07 - 5 Gusht, 2018

Një helikopter i një shoqërie private, është përplasur me një pemë dhe për pasojë ka bërë ulje të detyruar. Ngjarja ndodhi në periferi të Korçës.
Helikopteri ka fluturuar ulët dhe për pasojë u ndesh me pemën.

Ai u rrëzua në shesh pushim në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Ersekës” pranë Unazës së Korçës.

Helikopteri ishte prenotuar për marrjen e një nuseje dhe bashkë me pilotin ishte edhe dhëndri.  Nuk ka të dëmtuar nga ekuipazhi i helikopterit, kurse policia nisi hetimet për ngjarjen./abcnews.al