Kontrata dhe fjalët e para si “polak”, prezantohet Ernest Muçi

schedule18:56 - 23 Shkurt, 2021

schedule 18:56 - 23 Shkurt, 2021

Marrëveshja u njoftua para dy ditësh dhe Muçi kishte zbarkuar një ditë pas ndeshjes me Teutën në Poloni, por prezantimi ka ardhur vetëm sot.

Ernest Muçi ka pozuar për herë të parë me fanellën e Legia Warszawa, teksa klubi më i madh në Poloni njofton se sulmuesi i kombëtares U21 ka firmosur kontratë për 4.5 vite.

Nga shitja e tij Tirana përfiton 500 mijë euro në dy këste me nga 250 mijë. Nëse Legia shpallet kampion, Tirana merr edhe 100 mijë të tjera në formë bonusesh, teksa bardheblutë kanë mundur të mbajnë edhe 10% të kartonit në rast shitje nga Legia.

NJOFTIMI I KLUBIT – Sulmuesi 19-vjeçar Ernest Muçi, i konsideruar si një nga lojtarët më të talentuar të brezit të ri në Ballkan, nënshkroi një kontratë me Legia Warszawa, të vlefshme deri më 30 qershor 2025.

Ernest Muçi është lojtar i të rinjve të Shqipërisë dhe ish-lojtar i kampionëve të Shqipërisë, FK Tirana. Në 60 ndeshje për ta, ai shënoi 18 gola.

“Legia është një klub i shkëlqyeshëm dhe një mundësi e shkëlqyer për mua. Duhet ta tregoj veten mirë këtu dhe të jem versioni më i mirë i vetvetes. Legia ka një bazë të shkëlqyer stërvitore, unë gjithashtu pashë stadiumin, pashë lojtarët që përfaqësojnë një nivel të lartë.

Unë ende dua të piqem dhe të shijoj lojën. Po përballem me një mundësi të re dhe megjithëse është një sfidë e vështirë, unë ndiej që jam gati për të”, tha Muçi. Lojtari i ri nënshkroi një kontratë 4.5-vjeçare me Legia Warszawa. /abcnews.al