Konfirmohet në detyrë kreu i Gjykatës Administrative Tiranë

schedule09:08 - 7 Shkurt, 2019

schedule 09:08 - 7 Shkurt, 2019

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi këtë të enjte në detyrë gjyqtarin Eriol Roshi.

Ai është kreu i Gjykatës Administrative në Tiranë. Trupa gjykuese që shqyrtoi dosjen e kryegjyqtarit të Tiranës përbëhej nga Genta Tafa Bungo, Lulzim Hamitaj dhe Valbona Sanxhaktari./abcnews.al