Komediani britanik: S’dua të dëgjoj më ankesa nga njerëz që janë izoluar në vila me pishina

schedule13:20 - 14 Prill, 2020

schedule 13:20 - 14 Prill, 2020

Ricky Gervais ka kritikuar ata personazhe të famshme që ankohen se janë karantinuar në shtëpinë e tyre me pishinë, në një kohë që stafi shëndetësor i NHS rrezikon jetën për të luftuar me COVID-19.

Gervais, 58 vjeç, tha që pasi të përfundojë kriza e koronavirusit, nuk dëshiron të dëgjojë më njerëzit që ankohen për gjendjen e mirëqenies ose infermierët, ndërsa shprehu mbështetjen e tij për punonjësit e kujdesit shëndetësor mbrëmjen e së enjtes.

“Bluzat e bardha po punojnë nga 14 orë në ditë dhe nuk po ankohen. Po rrezikojnë jetën e tyre dhe të familjeve në mënyrë vetëmohuese. Por pastaj sheh ndonjë që ankohet se përse është izoluar në një vilë luksoze me pishinë. Dhe, sinqerisht, nuk dua të dëgjoj më nga këto”, u shpreh aktori.

Komentet e hidhura të komedianit vijnë pas një reagimi të këngëtarit Sam Smith, 27 vjeç, i cili kishte shpërthyer në lot në një foto të publikuar në Instagram, nga izolimi në shtëpinë e tij që kushton 12 milionë paund.

Sam dukej se nuk po e përballonte mirë qëndrimin brenda shtëpisë në mes të pandemisë së koronavirusit./abcnews.al