Komedia “Presidentët” vjen premierë në Tiranë

schedule18:06 - 26 Prill, 2018

schedule 18:06 - 26 Prill, 2018

Regjisorja austriake Sabin  Mitreker vë në skenën e Teatrit Eksperimental komedinë “Presidentët”. Në qendër të kësaj pjese janë femrat. Në këtë pjesë shpaloset vuajtja e dy pensionisteve me të ardhura minimale dhe e një pastrueseje tualetesh. Lufta për jetën, por edhe dëshira për të nxjerrë në pah të veçantën edhe në kushte të tilla janë mesazhe të forta që sjell kjo shfaqje./abcnews.al