Kjo do t’i ndodhë trupit tuaj nëse hani banane jeshile, mos e injoroni

schedule07:33 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 07:33 - 1 Dhjetor, 2021

Ju mund të mos e dini se çfarë mund të ndodhë me trupin tuaj nëse hani banane jeshile. Pasi të hulumtoni më poshtë, do të argëtoheni.

Është koha për ta hequr atë dhe për të vazhduar.

Dr. Rodney Bilton, një profesor i biokimisë në Universitetin John Moore në Liverpool, kaloi 15 vjet duke studiuar vetitë e ushqimit dhe në bashkëpunim me Dr. Lawrence Booth prezantoi rezultatet e kërkimit të tyre në librin e tyre “Di çfarë të hamë” të botuar në Britania.

Hani banane jeshile

Ato janë të pasura me niseshte të patretshme dhe furnizojnë trupin me më shumë energji, pa shkaktuar rritje të mprehtë të sheqerit në gjak.

Më në fund Botox – Shikoni se çfarë i bëjnë bananet lëkurës dhe do të argëtoheni

Sekreti për një lëkurë perfekte fshihet tek bananet . A e dini se banania ka veti hidratuese, ushqyese, qetësuese, zbutëse dhe kundër rrudhave?

Pra, dijeni se fruti më seksi ka shumë për t’i ofruar lëkurës tuaj pasi fruti i bananes është i pasur me vitamina A, B, C, D. Mësoni se si, në vend që të hani banane, do ta përdorni për të bërë maska ​​unike për fytyrën dhe flokët.

Receta shtëpiake: përdorni banane të freskëta dhe, natyrisht, pa shenja apo gunga. I grijmë derisa të bëhen një pomadë e lëmuar.

Këshillë: bananet piqen shumë shpejt që në momentin e prerjes. Mos u shqetësoni, sepse edhe të pjekurit nuk e humbasin efektivitetin e tyre kur do t’i përdorni për të bërë maska ​​të mrekullueshme!/abcnews.al