Kina: NATO ka shtyrë tensionet midis Rusisë dhe Ukrainës në “pikën më të ulët”

schedule09:11 - 9 Mars, 2022

schedule 09:11 - 9 Mars, 2022

Kina ka akuzuar NATO-n se po shtyn tensionet midis Rusisë dhe Ukrainës në “pikën më të ulët”, shkruan The Guardian

Zëdhënësi i ministrisë së jashtme Zhao Lijian i kërkoi SHBA-së që të marrë seriozisht shqetësimet e Kinës dhe të shmangë cenimin e të drejtave ose interesave të saj në lidhje me situatën Ukrainë dhe në marrëdhëniet që kjo e fundit ka me Rusinë.

/abcnews.al