Kërkesa e artistëve: Drejtori i teatrit të zgjidhet nga ata

schedule17:18 - 12 Shkurt, 2018

schedule 17:18 - 12 Shkurt, 2018

Artistët e teatrit kombëtar, të mbështetur edhe nga kineastët, artiste të cirkut, dhe Teatri i Kukullave, kanë kundërshtuar sërish miratimin e projektligjit. Artistët në këtë takim si kërkesë kryesore kanë paraqitur hartimin e një amendamendi, ku drejtori i Teatrit Kombëtar të zgjidhet me të drejte vote nga ata dhe jo nga politika. /abcnews.al