“Kënaqësitë e tradhëtisë“, një komedi që ka në qendër dobësitë e njeriut

schedule11:23 - 1 Maj, 2018

schedule 11:23 - 1 Maj, 2018

Komedia e autorit rus Valentin Krasnogorov “Kënaqësitë e tradhëtisë“ vjen në skenë me regji të Lorion Terezit. Kjo vepër me theks provokues është përzgjedhur për shkak të aktualitetit që përçon pjesa. Regjisori dhe aktorët thonë se në këtë vepër dalin në pah dobësitë njerëzore dhe mungesa e imunitetit karshi dashurisë edhe kur je me kurorë./abcnews.al