“Ke 72 orë për t’u larguar nga klubi ose do të shpërthejmë bombat”, si u kërcënua Maguire

schedule13:04 - 23 Prill, 2022

schedule 13:04 - 23 Prill, 2022

Një maniak i tha Harry Maguire të Man United se do të shpërthente tre bomba të vendosura në shtëpinë e tij nëse ai nuk largohej nga klubi.

Kapiteni po qëndron me një shok skuadre dhe familja e tij janë në një shtëpi të sigurt pasi ultimatumi i frikshëm iu dërgua me email agjentit të tij.

Maniaku i dha Maguire 72 orë për t’u larguar nga Man United pasi pretendoi se tre bomba ishin vendosur në shtëpinë e tij.

Kërcënimi, i dërguar me email agjentit të mbrojtësit të Anglisë, tha se pajisjet do të shpërthenin nëse ai refuzonte të përmbushte afatin.

Maguire, 29 vjeç, ishte në terrenin stërvitor të Carrington kur mesazhi i tmerrshëm u dha të mërkurën, një ditë pasi United humbi 4-0 nga Liverpool. Ai vrapoi në shtëpi për të qenë me të fejuarën Fern Hawkins dhe dy vajzat e tyre.

Policët e armatosur dhe qentë nuhatës kontrolluan rezidencën e familjes Cheshire prej 4 milionë paund. Policët kontrolluan sërish të enjten por asgjë nuk u gjet.

Një burim tha: “Kjo u mor shumë seriozisht.

“Harry dhe shokët e tij të skuadrës marrin rregullisht kërcënime me vdekje në mediat sociale, por kjo ishte ndryshe.

“Emaili thoshte se tre bomba ishin vendosur në shtëpinë e tij.

“Ai kishte 72 orë për t’u larguar nga United ose ata do të shpërthenin. Ishte urrejtje dhe abuzim.”

Maguire nuk pritet të përballet me Arsenalin në ndeshjen e sotme në Premier League. Ai po merr kamera të reja CCTV dhe roje 24/7.

Policia e Cheshire konfirmoi se oficerët “u thirrën në raportet e një kërcënimi me bombë në një adresë në zonën e Wilmslow” të mërkurën.

Ai shtoi: “Nuk u zhvilluan evakuime, por si masë paraprake një qen policie mori pjesë në adresë për të kontrolluar kopshtet dhe zonën përreth.”/ h.ll/abcnews.al