Kanceri i mori jetën, përcillet për në banesën e fundit aktori i famshëm që luan tek “Ertugrul”

schedule17:34 - 25 Janar, 2022

schedule 17:34 - 25 Janar, 2022

Ayberk Pekcan ndërroi jetë ditën e djeshme pasi vuante nga kanceri në mushkëri. Ai vdiq në moshën 51-vjeçare në spitalin ku po trajtohej në Mersin. Ai u përcjell për në banesën e fundit sot në varrezat e qytetit Tarsus. Aktori njihej për publikun shqiptar për interpretimin e personazhit të Artuk Bey në serialin Ertugrul.

Lajmin se vuante nga kanceri, ai e bëri me dije në Tetor përmes një postimi në rrjete sociale. “Kam kancer në mushkëri. Tumori, mëlçia dhe gjëndrat mbiveshkore janë gjithashtu të prekura. Për fat të keq, kjo sëmundje nuk ka shfaqur asnjë simptomë në fazat fillestare. Është dita e parë e kimioterapisë.

Turkish actor Ayberk Pekcan dies at 51

Mbështetja ime më e madhe është me mua, familja, si dhe miqtë e mi të ngushtë. Do të bëj çmos për të rifituar shëndetin tim.”, shkruante aktori.

Foto: Daily Sabah

/abcnews.al