Ish deputeti i PD-së: Pengmarrësit e Kamzës mbrohen nga kryebashkiaku i Durrësit

23:07 | 29/01/202023:070

Ish deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji këtë të mërkurë nga studio e “Byrosë Politike”, në ABC News është shprehur se  krimi në vendin tonë është i lidhur me shtetin.

Gjithashtu Salianji ka bërë me dije se personat e përfshirë në krim e cilësojnë veten se janë në territorin e tyre dhe kane mbrojtjen e PS-se.

“Ky personi ka ikur nga kërkimi 8 muaj apo një vit para zgjedhjeve dhe hiqet nga kërkimi unë kam parë kryetarin e bashkisë së Durrësit që i përdor në çdo qep. Këta janë persona që kanë pasur mbështje nga PS-ja, edhe dyshimi te pyetja jote se pse këta persona nuk kanë hequr kamerat e sigurisë është se ato mendojnë se janë në territorin e vet. Gjithçka që ka të bëjë me shtetin e kanë të vetin pasi emërojnë drejtues policie shkarkojnë drejtues policie në çdo vend ku ju duhet për të falicituar vepra”.

Ndër të tjera ish deputeti demokrat ka theksuar se shteti nuk ka forcë të hetojë pasi është bërë një me mafjan.

“Nuk ka funksionuar gjithmonë kështu po të dëgjosh gazetaret e kronikës mëson se nuk ka film që se ka arrit këtë imagjinatë që po ndodh këtu në realitet prandaj po ikin njerëzit. Nuk ka forcë shteti nuk dihet me ku fillon shteti dhe ku mafja ato janë të bëra në një. Mjafto që të bësh një bisedë me një qytetar të thjeshtë dhe e mëson se cili është banori i tij”, tha Salianji./abcnews.al

EMISIONI I PLOTË

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono